Zabieg antyoksydacyjny na włosy- czy warto?

Istnieje bardzo wiele różnych zabiegów, które pomagają na problemy, jakie mogą pojawić się ze skórą głowy oraz z włosami. Jednym z najpopularniejszych problemów tego rodzaju jest chociażby nadmierne wypadanie włosów. Jednak- to nie wszystko. Włosy mogą być w złej kondycji i nie wyglądać najlepiej w wielu powodów. Mogą być matowe, pozbawione wigoru, ale też ich wzrost może być spowolniony. Ich kruchość, łamliwość czy rozdwajające się końcówki to problemy, które sprawiają, że możemy nie najlepiej czuć się w swojej fryzurze. To odpowiedni czas na to, aby udać się do specjalisty, który zaproponuje nam efektywną terapię zaradczą. Dzięki temu możemy szybko przywrócić swoim włosom dawny blask.

Najciekawsze zabiegi na włosy oraz skórę głowy

Do najciekawszych i najskuteczniejszych zabiegów można zaliczyć infuzję tlenową skóry głowy, mezoterapię igłową oraz bezigłową, kurację peptydową lub też zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. A czym wobec tego są terapie antyoksydacyjne? Centrum Zdrowego Włosa to miejsce skoncentrowane wokół włosów oraz wszelkich problemów w obrębie skóry głowy. Każdy zabieg poprzedzony konsultacją z trychologiem to terapia dobrze dobrana do indywidualnych potrzeb pacjenta. To także przede wszystkim terapia mająca na celu zlikwidować problem, który musi być uprzednio odpowiednio zdiagnozowany. Centrum Zdrowego Włosa oferuje 5- etapowy zabieg o działaniu oczyszczającym, gdzie wykorzystuje się ksantohumol. Jest to substancja, która ma nie tylko działanie antyoksydacyjne, ale i przeciwzapalne. Dzięki temu proces oczyszczania i redukowania stanów zapalnych skóry głowy może być tak efektywny.

Dla kogo taki zabieg okaże się odpowiedni?

Ze względu na swój oczyszczający charakter, a także dlatego, że zabieg z ksantohumolem łagodzi stany zapalne, poleca się go stosować osobom, które borykają się z różnymi chorobami skóry głowy o podłożu dermatologicznym. Będzie więc wskazany u chorych na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry głowy czy też łojotokowe zapalenie skóry głowy. Antyoksydacja jest też zalecana w przypadku łysienia bliznowaciejącego. Zanim udamy się na zabieg dobrze wiedzieć także o tym, że:

 

  • Wstępną fazą zabiegu jest oczyszczenie skóry głowy oraz pozbycie się zrogowaceń i martwego naskórka. Stopień oczyszczenia zależy od konkretnego pacjenta i jego problemu. Skóra głowy powinna zostać we właściwy sposób przygotowana do tego, aby mogła w jak najbardziej efektywny sposób wchłaniać substancje aktywne. Dlatego też ta początkowa faza jest tak istotna, chociaż jest zaledwie wstępem do zabiegu.
  • Do zabiegu wykorzystuje się naświetlania skóry głowy lampą LED.
  • Zabieg antyoksydacyjny polega na aplikacji kosmetyków, które zawierają nie tylko ksantohumol, ale też inne substancje, takie jak kwas azelainowy i laktobionowy, koenzym q10 czy witamina D. To odpowiednio dobrana mieszanka, która pozwala uzyskać bardzo dobrze efekty.

Zapoznaj się ze szczegółwami https://centrumzdrowegowlosa.pl/.