Wybierz najlepszą kancelarię

Poszukiwania kancelarii prawnej  najlepiej zacząć od zrobienia rozeznania wśród znajomych, rodziny lub przyjaciół. Należy zwrócić uwagę jakie sprawy wygrał polecany prawnik i zastanowić się czy jest ona podobna do naszej . Warto także sprawdzić fora internetowe oraz sprawdzić różne portale i grupy, na których możemy natknąć się na różne opinie.

Cena adekwatna do doświadczenia

Wybór kancelarii jest jednym z tych, w którym nie należy oszczędzać pod względem finansowym. O wiele korzystniej jest zatrudnić doświadczonego prawnika, który będzie specjalizował się w konkretnym typie spraw, niż decydować się na tańszą osobę, która nie będzie posiadała odpowiedniego doświadczenia. Każdy kto potrzebuje takiej pomocy musi zdać sobie sprawę z tego, że usługi, które są świadczone pod szyldem renomowanej kancelarii mają szansę na pozytywne zakończenie. Dlatego jeśli wybierasz kancelarie nie możesz kierować się tylko kosztami. Musisz pamiętać, że wraz z doświadczeniem prawnika, wzrasta cena oferowanych przez niego usług. Jeśli szukasz kogoś sprawdzonego, my z czystym sumieniem możemy polecić tę kancelarię – kancelaria prawna dąbrowa górnicza.

Dobro klienta przede wszystkim

Dobry prawnik dołoży wszelkich możliwych starań, aby udział w sprawie sądowej był dla nas jak najmniej stresowy i uciążliwy. Przed każdą rozprawą wyjaśni co się będzie na niej działo, o co może nas pytać sąd, jak należy się do niego zwracać, gdzie usiąść, kiedy wstać i jak się zachować. Po prostu rozumie, że dla większości osób, które nigdy wcześniej nie stawały przed sądem, obecność na rozprawie to stres i jedna wielka niewiadoma.

Pierwsze bezpośrednie spotkanie

W trakcie pierwszego spotkania z prawnikiem warto zwrócić również uwagę na to, jak się zachowuje i w jaki sposób z nami rozmawia. Dobry prawnik stworzy dla nas warunki do rzetelnej i niespiesznej rozmowy, a wcześniej ustali maksymalny czas spotkania i dokładnie wyjaśni wszystkie zawiłe dla nas kruczki prawne. Po dokonaniu wstępnej analizy akt, poinformuje nas wprost o szansach wygranej, a jeśli sprawa nie przedstawia się w jego ocenie pozytywnie poinformuje nas o tym wprost i zaproponuje jej zakończenie w sposób najbardziej dla nas korzystny np. w formie ugody pozasądowej.