Własny biznes – czy prawnik zawsze jest potrzebny?

Jeśli prowadzisz własny biznes, to na pewno posiadasz wszystkie niezbędne meble i urządzenia. Na pewno Twoja firma prosperuje, masz wspaniałych pracowników, którzy napędzają machinę sukcesu, ale czy masz prawnika? Okazuje się, że bardzo mały odsetek przedsiębiorstw korzysta na stałe z usług prawniczych. Szczególnie ich pomoc potrzebna jest jeśli w swojej pracy wystawiasz wiele różnego rodzaju umów.

Dlaczego przedsiębiorcy nie korzystają z usług prawniczych?

Najczęściej priorytetem jest oszczędność oraz niewiedza. Chociaż tak naprawdę okazuje się, że nie trzeba co miesiąc płacić za obsługę prawną, a może tylko korzystać z usług wtedy, kiedy tego potrzebuje. Najlepiej od początku współpracować z jedną kancelarią, dzięki czemu pracownicy będą mogli poznać specyfikę Twojej branży oraz to jak funkcjonuje. Dzięki temu, po pewnym czasie nie będziesz musiał wyjaśniać wszystkich niuansów, ponieważ będą już znane.

Usługi prawnika – zalety współpracy

Nie musisz zatrudniać prawnika na etat, nie musi siedzieć w Twojej firmie. Możesz z nim porozumiewać się przez telefon lub mailowo. Jeśli potrzebujesz umowę dla klienta, to wysyłasz wzór, a w wolnej chwili dostajesz z powrotem poprawioną wersję. Współpracując nieustannie z jedną firmą, nie musisz martwić się, że ceny nagle wzrosną, albo mechanizm pracy się zmieni. W momencie, gdy potrzebujesz takie usługi zajrzyj na stronę ,gdzie dowiesz się niezbędnych rzeczy o współpracy pomiędzy www.adwokat-adamczuk.pl przedsiębiorcą i prawnikiem. Na pewno znasz przypadki podpisania umowy, która okazała się niekorzystna.

Dzięki współpracy z prawnikiem, na pewno unikniesz takiej sytuacji i nie podpiszesz umowy, której nie będziesz w stanie wyegzekwować. Umowy najczęściej są pisane za pomocą specyficznego języka prawniczego, a w związku z tym, bez porozumienia z prawnikiem, możesz być nieświadomy tego co podpisujesz. Jeśli zdecydujesz się aby podpisać umowę bez porozumienia z prawnikiem, musisz wiedzieć, że popełnisz największy błąd. Bardzo często jest to sytuacja bez wyjścia, bo nie możesz się usprawiedliwić, że czegoś nie przeczytałeś, nie wiedziałeś – podpisałeś i to właśnie ten podpis jest kluczowy. Mówi się, że jest się mądrym po szkodzie. Bądź wyjątkiem i korzystaj z konsultacji prawnych, aby nie doprowadzić do takiej szkody. Szczególnie uważaj na to, przy umowach związanymi z dużą transakcją, wtedy może się okazać, że stracisz majątek, a wygrana w sądzie będzie równa zeru.