W trosce o nienaganny wygląd i zdrowe włosy

Ci mężczyźni, którzy pracują w takich zawodach, w których wygląd i prezencja mają ogromne znaczenie, zazwyczaj zwracają uwagę na takie aspekty, jak wypadanie włosów. W końcu, dobry wygląd w biznesie często jest podstawą budowania relacji opartych o zaufanie. W kontaktach z klientami czy kontrahentami nawet to pierwsze wrażenie, jakie można na kimś wywrzeć podczas spotkania jest ważne i może rzutować na przyszłe relacje. Dlatego też kształtując swój wizerunek warto dbać o każdy aspekt naszego wyglądu, także i o włosy. Tym bardziej, że wypadanie włosów u mężczyzn może niestety spowodować pojawienie się łysiny, a utracone włosy bez podjęcia żadnej terapii zaradczej- mogą już nie wrócić.

 

Co zrobić w momencie, kiedy zauważymy wypadanie włosów?

 

Ważna jest tutaj odpowiednia diagnoza sytuacji. Wypadanie włosów jest tak naprawdę czymś normalnym, co wiąże się z faktem, że każdy z włosów ma swój cykl życia, a te, które są najstarsze muszą wypaść, aby zrobić miejsce nowym. Problem z wypadającymi włosami można dopiero zdiagnozować w momencie, kiedy faktycznie zauważymy, że wypada ich bardzo dużo, a taka sytuacja uległa w ostatnim czasie intensyfikacji. Wypadające włosy można łatwo zauważyć na szczotce podczas czesania, na poduszce, a nawet na ubraniach czy na podłodze.

W takim przypadku zazwyczaj próbujemy podjąć terapię zaradczą opartą o stosowanie różnego rodzaju preparatów- od wewnątrz może to być biotyna, a od zewnątrz- specjalistyczne produkty pielęgnacyjne. Warte uwagi są też preparaty bazujące na naturalnych wyciągach i ekstraktach z takich roślin jak skrzyp polny, pokrzywa czy rumianek. Jeśli jednak poprawa kondycji naszego organizmu oraz bardziej specjalistyczna pielęgnacja włosów nie da pożądanych rezultatów- oznacza to, że problem trzeba głębiej zbadać, gdyż przyczyna może być poważna. W takim przypadku najlepiej od razu umówić się na wizytę u trychologa. Specjalista ten zajmuje się skórą głowy oraz włosami i już na pierwszej wizycie będzie mógł wykonać specjalną analizę skóry głowy, która być może wskaże przyczynę problemu.