Rynki dostępne na GuruTrader.com

Nie jest tajemnicą, że wielu inwestorów decyduje się dziś zainwestować na rynku Forex. To oczywiście zrozumiałe. Pamiętać trzeba, że jest to bowiem międzynarodowy rynek walutowy, na którym wielkość obrotu szacuje się na ponad 5 bilionów USD dziennie. Jego instrumentami są waluty różnych krajów, a cena waluty do waluty to tak zwana para walutowa. Główne waluty na Forex to USD, EUR, GBP, JPY, CAD, CHF, AUD.

Co istotne rynek ten działa na zasadzie dźwigni finansowej. Dzięki temu inwestorzy mogą zaangażować wyższe kwoty, aniżeli faktycznie nimi dysponują. Złożenie depozytu w wysokości 10 tys. dolarów pozwala inwestować kwotami nawet miliona dolarów. Nie jest to mimo wszystko jedyna opcja na GuruTrader.com. Inne to indeksy, towary czy akcje, o czym więcej przeczytacie tutaj – gurutrader.com/pl.

Indeksy

Indeksy to w zasadzie wartości liczbowe odzwierciedlające zmiany części akcji, wchodzących w skład danego indeksu. Najczęściej dotyczą akcji występujących na tym samym rynku, które należą do tej jednej branży.

Towary

Towary to natomiast wszelkie surowce, a także artykuły konsumpcyjne, do których zaliczymy kawę, pszenicę, ryż, złoto, srebro czy platynę. Na ceny surowców wpływ mogą mieć różne czynniki, a więc między innymi popyt i podaż, innowacje technologiczne, rozwój gospodarczy czy pogoda.

Akcje

Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze o akcjach. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o tym, że rynek akcji jest mniej elastyczny niż inne.

Jak w związku z tym widzimy, inwestować można nie tylko w rynek Forex. Nie da się ukryć, że możliwości jest tutaj naprawdę bardzo wiele. Każdy musi jednak określić, w czym czuje się najlepiej.