Profile gumowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Odbiorcami tak specjalistycznych materiałów są zazwyczaj zakłady produkcyjne oraz przemysłowe. Dlatego też prowadzenie fabryki nie tylko nie jest łatwym zadaniem organizacyjnym, ale też wymaga znajomości najnowszych technologii i najlepszych możliwych rozwiązań w kwestii doboru odpowiednich materiałów. Bardzo często właściwie dobrane takich elementów może znacząco podnieść wydajność całego procesu produkcyjnego.

 

Profile gumowe to niepozorne materiały znajdujące szereg zastosowań w bardzo wielu branżach. Stosuje się je w przemyśle energetycznym, kolejnictwie, w przemyśle maszynowym, a także tam, gdzie mamy do czynienia ze stalą. Zdecydowanie jednak, najbardziej oczywistym zastosowaniem takich profili gumowych jest umieszczanie ich wszędzie tam, gdzie chcemy coś w prosty sposób uszczelnić lub też zmniejszyć tarcie. Uszczelniać można części maszyn oraz różnego rodzaju konstrukcji.

 

Profile gumowe, których parametry można modyfikować

 

Te modyfikacje stosuje się na etapie ich wytwarzania. Inne profile stosuje się w przypadku drzwi, okien, a jeszcze inne mogą być potrzebne do bram garażowych. W niektórych zakładach wykorzystuje się też te profile w skomplikowanym procesie produkcji. Dlatego też tak istotne jest, aby możliwe było wykonywanie tych produktów gumowych na zamówienie, kiedy to można określić na przykład twardość takiej gumy. Dzięki temu czasem można wykorzystać taki profil do uszczelnienia pomiędzy powierzchniami, a czasem jako specjalny podkład. Twardość profilu ma też spore znaczenie wszędzie tam, gdzie profile będą regularnie poddawane siłom nacisku lub też jeśli będą narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, wyroby gumowe- w tym także i profile- są też dostępne w wersjach zbrojonych. Szczególnym przypadkiem wykorzystywania takich elementów gumowych jest sytuacja, kiedy produkty te mają mieć bezpośrednią styczność z żywnością, chociażby na hali produkcyjnej. Jednakże, również i w takim zastosowaniu sprawdzają się bardzo dobrze.