Nowoczesne wnętrza do domu i biura

Styl nowoczesny charakteryzuje się oszczędnością formy oraz neutralnymi kolorami. Próżno szukać w takich wnętrzach zdobionych mebli, wyszukanych ornamentów, czy intensywnych kolorów. Urządzone w tym stylu przestrzenie będą wyposażone w meble o prostych, geometrycznych bryłach, w minimalną liczbę ozdób.

Zaś dominującymi kolorami w takich nowoczesnych aranżacjach są biel, czerń i szarość. Takie minimalistyczne zasady projektowania wnętrz w stylu nowoczesnym sprawiają, że właśnie ten typ wnętrz jest chętnie wybierany zarówno dla domów indywidualnych, jak i lokali komercyjnych, w tym szczególnie biur. Wiele inspirujących, nowoczesnych aranżacji biur i domów można znaleźć na – www.dom-art.eu.

Każdy architekt wnętrz rozpoczynając swoją pracę musi zaznajomić się z przestrzenią, która ma zagospodarować, tak by wystrój wnętrza był najbardziej optymalny. Czy to mieszkanie czy też biuro ma to być przestrzeń użytkowa i taką właśnie rolę powinna ona pełnić. Projektant wnętrz musi także zapoznać się z oczekiwaniami swoich klientów. Musi ustalić o im się podoba, jakie mają nawyki i co jest dla nich najważniejsze podczas codziennych zajęć: czy to tych domowych, czy też związanych z pracą. Poznając te kwestie architekt wnętrz może zaproponować rodzaj aranżacji, która będzie właściwa do danego pomieszczenia.

W przypadku nowoczesnego biura należy się w nim spodziewać otwartych przestrzeni oraz licznych przeszkleń, dzięki którym światło dostaje się nawet do dalej od okna położonych biurek. Dobry projektant wnętrz zadba także o proste w formie, ale funkcjonalne biurka i dodatkowe szafki dla pracowników. Liczą się także fotele, które nie tylko muszą być eleganckie, ale przede wszystkim wygodne, bowiem pracownicy spędzają w nich przynajmniej osiem godziny dziennie. Przyjemnym elementem dekoracyjnym są także rośliny zielone, których często w biurach brak. W nowoczesnym biurze należy spodziewać się białych lub szarych ścian oraz czarnych detali. Na ścianie nie może zabraknąć liter układających się w nazwę firmy.

W przypadku mieszkań ściany mogą mieć zarówno biały, szary, a nawet czarny koloru. Tutaj także będzie dużo światła. W mieszkaniach nowoczesnych cześć projektantów wnętrz stawia na meble wykonane z naturalnego drewna i w tym właśnie kolorze. Są to albo jasne meble, zwłaszcza przy szarych ścianach, albo przeciwnie ciemne, które kontrastują w bielom ścian. Elementy dekoracyjne będą także najczęściej miały funkcję użytkową np. świecznik, wazon czy ramka na zdjęcia. Rzadziej spotkać można figurki, które są jedynie ozdobą i nie mają dodatkowych funkcji.