Na co zwracać uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

 

Wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego to wcale nie jest taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać. Zanim zdecyduje się na konkretny kredyt należy zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań i przeanalizować kilka kwestii.

Ustal swoje potrzeby
Przede wszystkim należy określić jaką mniej więcej kwotę na dany cel będziemy potrzebowali. Kolejną kwestią powinno być ustalenie ile pieniędzy możesz przeznaczyć miesięcznie na spłatę zadłużenia. Najważniejsze to założyć czarny scenariusz i zaplanować także niechciane wydatki, które mogą się przydarzyć czy też założyć, że sytuacja finansowa może się pogorszyć.

RRSO
Najważniejszym parametrem kredytu nie jest jego nominalne oprocentowanie, ale tak zwany wskaźnik RRSO. RRSO – Rzeczywista roczna stopa oprocentowania zawiera w sobie nie tylko oprocentowanie kredytu, ale także uwzględnia dodatkowe opłaty (ubezpieczenia, prowizje, inne opłaty). W ten sposób jak na dłoni widać ile trzeba oddać bankowi po roku. Informacje o RRSO możesz uzyskać od swojego doradcy finansowego.

Dodatkowe produkty banku
Jednym z bardzo popularnych dodatkowych produktów banków zwykle jest dodatkowe ubezpieczenie w przypadku choroby bądź też utraty pracy. Dzięki temu w przypadku nieprzewidzianych sytuacji będziesz mógł spać spokojnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kredyt? Należy określić czy woli się ratę stałą czy też malejącą jak i poznać wszystkie prawa, które przysługują podczas brania kredytu gotówkowego. Dla większości osób najbardziej istotną kwestią będzie RRSO i to właśnie na to będą zwracały największą uwagę.