Kobiety w biurze – jak się ubrać?

O ile moda męska jasno wskazuje jakie kanony należy zachować w stroju biznesowym o tyle kobiecy strój biznesowy nastręcza o wiele więcej kłopotów. Czasem łatwo jest nieświadomie zaliczyć faux pas poprzez zbyt duży dekolt czy za krótką spódnicę. Aby uniknąć takich sytuacji przedstawiamy podstawowe zasady kobiecego stroju biznesowego oraz małe podpowiedzi jak stosować je w praktyce.

  1. Spódnica za kolano – po pierwsze kwestia długości spódnic i sukienek, aktualna moda jest dość krótka i o ile spódnica przed kolano w normalnym dniu pracy w biurze zapewne nie będzie nikogo razić, o tyle kobiety, które często spotykają się z klientami, panie na stanowiskach oraz osoby odpowiedzialne za wizerunek firmy (takie jak na przykład sekretarki czy recepcjonistki) powinny dbać o ten element stroju. Klient może być bowiem dobrze obeznany z biznesowy savoir-vivre’em i zwracać uwagę na takie kwestie. Spódnica zgodnie z biznesową etykietą powinna sięgać za kolano.

  2. Buty zasłaniające palce – to kolejny element damskiej mody, z którego część pań i jak można się przekonać na stronach poświęconych modzie, także część stylistek nie zdaje sobie sprawy. Buty bez palców i sandały powinny zostać w szafie, jeśli kobieta wybiera się do pracy. Jest to niezgodny z etykietą element damskiego stroju. Zatem jeśli buty – to pełne.

  3. Nieprzeźroczyste bluzki – kolejna rzeczy, która często bywa w wielu stylizacjach i biurach na porządku dziennym. Panie często uznają, że lato i upał dają im prawo nosić lżejsze koszule. Otóż nic bardziej mylnego. Skoro mężczyźni muszą spędzać czas w garniturach, to założenie nieprześwitującej bluzki przez kobietę nie powinno być wyzwaniem czy męczarnią. Nawet biała koszula damska – klasyczny strój kobiecy, nie będzie odpowiednia, jeśli będzie przeźroczysta i będzie odsłaniała bieliznę pod spodem.

To trzy podstawowe zasady, o których powinny pamiętać panie, jeśli zależy im na unikaniu gaf modowych w relacjach biznesowych. Pamiętając o tym, że czasem trudno zdecydować się na strój do pracy proponujemy kilka rozwiązań, które powinny zaleźć się w szafie każdej eleganckiej kobiety.

  1. Bała koszula damska – jak już wspomniano jest to absolutny standard stroju kobiecego, dlatego też taka koszula koniecznie powinna znaleźć się w każdej szafie. Biały kolor to neutralna barwa, dlatego można ją bez kłopotu zestawić z dosłownie każdym kolorem. Dlatego warto mieć w szafie taką koszulę, która w razie kłopotów z doborem bluzki do spodni czy spódnicy w nietypowym kolorze, może uratować całą stylizację. Jeśli potrzebujesz takiej koszuli znajdziesz ją w sklepie niren https://www.niren.pl/pl/p/Klasyczna-biala-koszula-damska/2755.

  2. Garsonka – to sposób na szybki i niekłopotliwy strój do pracy. Jeśli panie nie mają pomysłu, co na siebie ubrać, wystarczy że wyciągną z szafy taką garsonkę, dobiorą koszulę i problem załatwiony. Poszczególne elementy garsonki można też nosić oddzielnie, zestawiając je z innymi elementami garderoby.

  3. Garnitur damski, czyli wersja garsonki ze spodniami. Pełni dokładnie tę samą funkcję co garsonka.

  4. Szara spódnica ołówkowa (oczywiście za kolano), to sposób na kolejny element garderoby, który można połączyć z bluzkami i koszulami damskimi w dowolnym kolorze, a nadal będą wyglądały elegancko.