Jak wygląda współpraca z biurem rachunkowym?

Szerokie grono przedsiębiorców, które się decyduje na prowadzenie swojej księgowości w oparciu o usługi biura rachunkowego ma wiele wątpliwości dotyczących tego, jak wyglądać będzie współpraca i co jest potrzebne, aby się kontaktować z biurem rachunkowym. Jedną z rzeczy o której trzeba pamiętać, to fakt, iż korzystanie z usług biura rachunkowego nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności karno-skarbowej. Dlatego też od tego, jak wygląda współpraca z biurem rachunkowym zależy to, czy wszystko w gestii prowadzenia księgowości będzie na właściwym miejscu i czy nie będzie żadnych problemów w komunikacji. W generalnym ujęciu, to odpowiedzialność opiera się głównie na dostarczaniu odpowiednich dokumentów do biura rachunkowego, wykonywania przelewów do Urzędu Skarbowego i ZUS-u oraz przedstawiania prawdy w oświadczeniach składanych księgowemu.

Na co pozwalają nowoczesne technologie?

W dzisiejszych czasach nie trzeba się opierać wyłącznie na papierowej dokumentacji i na komunikacji z wykorzystaniem łącz telefonicznych. O wiele skuteczniejszym narzędziem porozumiewania się między księgowym/biurem rachunkowym, a przedsiębiorcą może być wirtualna księgowość, która prowadzona jest z wykorzystywaniem nowoczesnych i bardzo intuicyjnych programów do księgowości. Można bardzo szybko i sprawnie przesyłać skany, lub PDF-y z fakturami, uzupełniać na bieżąco książki przychodów i rozchodów, a na podstawie uzyskanych i wygenerowanych deklaracji wysyłać przelewy do US i ZUS.

Obsługa przez całą dobę!

W pewnych nietypowych formach działalności firmy, lub też nieograniczonemu charakterowi pracy możliwe jest wybranie usług księgowych nie tylko w godzinach klasycznego otwarcia biura rachunkowego i etatu księgowego! Szeroka grupa biur rachunkowych oferuje wsparcie dla skomplikowanych sytuacji niezależnie od godziny, co bez wątpienia jest bardzo cenne i pozwala szybko antycypować zmiany prawne, lub przeciwdziałać narastaniu zaległości płatniczych lub sprawozdawczych!

Wyjątkowa wygoda

Usługi biur rachunkowych są bardzo pomocne dla wszystkich przedsiębiorców i warto się zapoznać z ofertami, które na rynku są niesamowicie konkurencyjne i atrakcyjne. Warto się skontaktować z odpowiednimi specjalistami i zapytać się o ofertę usług księgowych na miarę XXI wieku! Jesteś ciekaw – kontakt tutaj.