Gdzie wynająć biuro w Krakowie?

Kraków dysponuje bogatą ofertą biur do wynajęcia. Dzieje się tak z kilku względów. Po pierwsze dlatego, że istnieje możliwość wynajęcia lokalu w ramach budynków zabytkowych, które zostały odnowione i które mogą być ponownie wykorzystywane. Możliwość pracy w ścisłym centrum zabytkowego miasta o niesamowitym klimacie jest dla wielu przedsiębiorców bardzo atrakcyjna. W takim przypadku można też mówić o prestiżowej lokalizacji.

Alternatywę stanowi możliwość wynajmu powierzchni biurowej w ciekawych inwestycjach, które powstały stosunkowo niedawno. To bardzo nowoczesne, duże kompleksy biurowe, które są zlokalizowane w takich dzielnicach jak Podgórze oraz Krowodrza. Nowoczesne obiekty można również znaleźć na Prądniku Czerwonym, a także w dzielnicy Grzegórzki. Krakowski rynek biurowy jest dość mocno zdecentralizowany i rozlany na co najmniej kilka czołowych dzielnic.

Wynajem powierzchni biurowej w Krakowie- co może nam zaoferować nowoczesny biurowiec?

W przypadku lokali, które mieszczą się w nowoczesnych biurowcach tak naprawdę o nic nie trzeba się martwić, gdyż wszystko jest przystosowane do oczekiwań wynajmujących. Przede wszystkim, biurowce te są bardzo estetyczne, przeszklone, posiadają oddzielną recepcję, a niejednokrotnie można też liczyć na prywatne miejsca parkingowe w ramach garaży podziemnych.

1. Szukając odpowiedniej przestrzeni do pracy bardzo istotna jest lokalizacja dla biura w Krakowie, gdyż mocno wpływa ona na cenę najmu. Wyższe ceny zazwyczaj dotyczą biur bardzo nowoczesnych lub też biur o wysokim standardzie, ale zlokalizowanych w samym centrum miasta.

2. Biuro można skomponować według własnych upodobań i specyficznych potrzeb. W ramach wynajmowanej przestrzeni można liczyć na:

– Specjalny gabinet menadżera- może on mieć powierzchnię nawet 25 m2 jeśli jest taka potrzeba. Jest on komfortowo wyposażony i przestronny.

– Odpowiednio dużą przestrzeń do pracy dla konkretnej ilości osób.

– Sale spotkań, czyli odpowiedniej wielkości salę konferencyjną. Taka sala może mieć powierzchnię o wielkości nawet 40 m2.

– Kuchnię pracowniczą o wielkości nawet ponad 20 m2.

– Recepcję w ramach całego kompleksu biurowego.

– Magazyn

– Archiwum

– Ksero

W zależności od tego, jak duże są potrzeby najemcy, biorąc pod uwagę te aspekty można oszacować koszt wynajmu powierzchni biurowej za 1 m2.

Jakie w praktyce mogą być koszty najmu?

Biuro powinno być skrojone na miarę oczekiwań także pod względem kosztów, z jakimi wiąże się jego wynajem. Są to bowiem koszty stałe dla każdego przedsiębiorcy, który zobowiązuje się do ich regularnego uiszczania przez określony umową okres czasu. Przykładowo, wynajem biura dla 3 osób w nowoczesnym biurowcu w Krakowie w ofercie all inclusive to koszt około 2300 zł miesięcznie. Takie biuro jest odpowiednio wyposażone, można tutaj liczyć na klimatyzację, parking, recepcję budynkową, a także na stosunkowo krótką umowę najmu. To oferta odpowiednia dla małych i średnich firm.

Koszt najmu powierzchni biurowej o podobnym standardzie, ale o wielkości aż 400 m2 to już konieczność przystania na regularną opłatę czynszową w wysokości od 30 do aż 50 tysięcy zł miesięcznie wraz z dodatkowymi kosztami eksploatacyjnymi. W Krakowie znajdziemy także większe powierzchnie biurowe do wynajęcia- nawet takie o powierzchni ponad tysiaca metra kwadratowych.

 Więcej informacji znajdziesz na: https://www.herbewo.krakow.pl/