Garnitur biznesowy, który będzie się świetnie prezentował

Najczęściej jest tak, że wybór bardzo eleganckiego garnituru pozostawiamy na naprawdę ważne okoliczności, do których należy ślub, chrzciny, a nawet pogrzeb. Jednakże, coraz częściej zdarza się i tak, że to charakter naszej pracy wymusza na nas bardziej elegancki strój i nagle okazuje się, że musimy zdecydować się na zakup swojego pierwszego garnituru biznesowego. Zazwyczaj, w takiej sytuacji zastanawiamy się, czym tak naprawdę różni się on od okolicznościowego i czy być może ten, który już mamy w szafie nie będzie odpowiedni.

 

Garnitur okolicznościowy i biznesowy

 

Główną różnicą, która pozwala rozdzielić te dwa garnitury męskie http://www.ewtex.pl/ jest ich kolorystyka. Przyjmuje się, że garnitury dla mężczyzn w kolorze czarnym są zarezerwowane właśnie do takich ważnych wydarzeń okolicznościowych. Zwyczajowo więc, nie stosuje się tego koloru w przypadku garniturów biznesowych. Jeśli więc chcielibyśmy zakupić jeden garnitur do wszystkiego, znacznie lepiej kupić garnitur do pracy, który ewentualnie można będzie wykorzystać podczas niektórych, bardziej oficjalnych imprez. Do kanonu garniturów biznesowych możemy zaliczyć garnitur w kolorze szarym, grafitowym oraz granatowym.

 

W jakim fasonie będziemy czuć się najlepiej?

 

Kolejnym pytaniem jest o to, na jaki fason garnituru powinniśmy się zdecydować. Zasadniczo, mamy do wyboru klasyczne garnitury dla mężczyzn, których krój jest raczej luźny i czasem mogą sprawiać wrażenie odrobinę za dużych, mało dopasowanych do sylwetki. Alternatywę stanowią garnitury typu slim fit. Jest to garnitur mocno dopasowany do sylwetki, który posiada charakterystyczne wcięcie w talii. Ma ono za zadanie podkreślać barki oraz plecy, a także wyszczuplać okolice brzucha. Dobrze dopasowany garnitur tego typu może doskonale podkreślić walory naszej sylwetki i delikatnie zatuszować te partie, nad którymi chcielibyśmy jeszcze popracować. Pomimo, że jest to garnitur bardziej dopasowany, powinien być bardzo komfortowy w noszeniu nawet przez wiele godzin.