Działalność gospodarcza – dlaczego warto założyć firmę w Hiszpanii?

Hiszpania to kraj z dużymi możliwościami dla właścicieli zarówno małych, jak i rozwiniętych firm. Jest wiele powodów, dla których warto założyć firmę w Hiszpanii,a jednym z nich jest łatwość prowadzenia biznesu w Hiszpanii. Oprócz tego przedsiębiorców mogą skusić kwestie takie jak niskie stawki podatkowe i silne wsparcie rządu dla małych firm, które zdecydują się na prowadzenie działalności w Hiszpanii. Czy firma w Hiszpanii to dobra forma zarobku dla zagranicznych przedsiębiorców? Jak legalnie założyć działalność gospodarczą w Hiszpanii? Informacje na ten temat, znajdziesz w poniższym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy!

 

Firma w Hiszpanii – kto może założyć działalność gospodarczą na terenie Hiszpanii?

Hiszpania jest jednym z krajów, które słyną z przychylnej polityki wobec firm. Mają bardzo niską stawkę podatkową i sprawny rząd, co ułatwia każdej firmie założenie działalności w Hiszpanii. Istnieje jednak wiele pytań, które dotyczą założenia i prowadzenia firmy w Hiszpanii, ale również tego kto może zostać właścicielem działalności na terenie tego kraju. Firma w Hiszpanii może być założona przez obcokrajowców, na takich samych zasadach jak w przypadku założenia działalności przez obywateli Hiszpanii. Wystarczy wybrać odpowiednią formę działalności oraz uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty i pozwolenia, które wymagane są przez prawo ustanowione przez hiszpański rząd. Jak założyć firmę w Hiszpanii?

Firma w Hiszpanii – zasady założenia działalności gospodarczej

W zależności od formy działalności gospodarczej, którą chcemy założyć na terenie Hiszpanii, istnieją pewne kroki, które należy podjąć w tym celu. Poniżej stworzyliśmy krótką listę najważniejszych zadań, które należy wykonać w celu założenia różnych form działalności gospodarczej.

  • Jednoosobowa działalność gospodarcza – jest to bardzo popularna forma prowadzenia działalności, która polega na samozatrudnieniu. Obcokrajowcy, którzy pragną prowadzić firmę w Hiszpanii, w pierwszej kolejności muszą postarać się o wydanie numeru identyfikacji obcokrajowca, w skrócie N.I.E.. Numer identyfikacji obcokrajowca jest kluczem nie tylko do założenia własnej działalności na terenie Hiszpanii, ale również otwarcia rachunku bankowego, co jest ściśle związane z otwarciem działalności. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest wystąpienie o wydanie numeru ubezpieczenia społecznego oraz wizyta w hiszpańskim urzędzie skarbowym, w którym musimy złożyć wnioski dotyczące prowadzenia działalności takiej jak jednoosobowa firma w Hiszpanii. Na samym końcu naszej listy jest rejestracja działalności w systemie RETA, w którym każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność musi się znaleźć.
  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – proces założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii np. założenie biura podróży w Hiszpanii, może niektórym osobom wydawać się łudząco podobny do wyżej wymienionego procesu założenia firmy jednoosobowej. W przypadku spółki na samym początku musimy skierować się do rejestru handlowego, gdzie otrzymamy zaświadczenie, które potwierdzi, że wybrana przez nas nazwa spółki jest dostępna. Jeśli wspólnikami spółki są obcokrajowcy, również musimy wystąpić o N.I.E. oraz N.I.F. czyli numer identyfikacji podatkowej. Kluczowym zadaniem podczas zakładania spółki w Hiszpanii jest stworzenie statutu, w którym będą zawarte informacje na temat zasad jej funkcjonowania.

Więcej: https://biuroksiegowewhiszpanii.pl