Co, jeśli będziemy potrzebowali prawnika za granicą?

kancelaria prawna za granicą

Żyjemy i układamy sobie życie poza granicami kraju, może się więc zdarzyć sytuacja, kiedy będziemy potrzebowali wsparcia prawniczego w kraju innym niż nasz kraj ojczysty. Na początku taki scenariusz może nas przerażać. Problematyczna sytuacja może narastać i coraz bardziej widoczne jest, że bez wsparcia odpowiedniego adwokata raczej sobie nie poradzimy. Jednocześnie, nie do końca znamy szczegóły i niuanse związane z regulacjami prawnymi w danym kraju- w końcu, każdy kraj ma swoją specyfikę i swoje przepisy, w które zazwyczaj nikt się nie zagłębia, jeśli tylko nie ma takiej konieczności. Słabo orientując się w prawie- musimy więc poprosić o wsparcie kogoś, kto faktycznie się na tym zna. Czas więc na znalezienie odpowiedniej kancelarii.

Szukamy kancelarii prawnej blisko naszego miejsca zamieszkania

Jest to zdecydowanie najlepszy pomysł, gdyż będziemy mogli szybko umówić się na konsultację i porozmawiać z adwokatem twarzą w twarz. Jedyną problematyczną kwestią jest natomiast bariera językowa, która może pojawić się w sytuacji, kiedy nasz pobyt za granicą nie trwa zbyt długo. Świadomość tego, że możemy mieć problem z nawiązaniem porozumienia zarówno z adwokatem, w urzędach jak i na sali sądowej- może powodować u nas ogromny stres. Dlatego wiele osób zadaje sobie taki trud, aby znaleźć kancelarię, w której ktoś mówi po polsku, albo która jest kancelarią prowadzoną przez Polaków za granicą. Wbrew pozorom- takie poszukiwania naprawdę mogą się udać, a nawiązanie kontaktu z taką kancelarią niesie dla nas szereg korzyści.

Kancelaria prawna za granicą prowadzona przez Polaków?

Tą największą korzyścią jest oczywiście to, że problem z barierą językową nie jest już aż tak duży. Z adwokatem będziemy mogli porozmawiać w naszym języku ojczystym, a ten- w momencie, kiedy udzielimy mu pełnomocnictwa- będzie mógł reprezentować nasze interesy na zewnątrz. Ma to też bardzo duże znaczenie w momencie, kiedy mamy do czynienia ze sprawami urzędowymi, formalnościami i dokumentami. Nie znając do końca danego języka obcego moglibyśmy nawet nie wiedzieć do końca, co podpisujemy. Korzystając z dwujęzycznej kancelarii, gdzie specjaliści posługują się językiem polskim, wszelkie dokumenty, jakie będziemy mieli podpisać, mogą zostać dla nas przetłumaczone na język polski. Przykładem takiej kancelarii jest: https://www.smr-law.at/pl/ Dodatkowo, korzystanie z usług polskiego adwokata za pewne zmniejszy nasz stres i pozwoli poczuć, że niezależnie od sprawy- mamy kogoś po swojej stronie.

Porady prawne oraz szereg innych, bardziej skomplikowanych spraw

Oczywiście, chcąc uzyskać szybką poradę prawną, możemy korzystać z dowolnych kancelarii, które są zlokalizowane w danym państwie europejskim. Wybór polskiej kancelarii za granicą ma największy sens w sytuacji spraw dużej wagi, spraw skomplikowanych, które posiadają rozległe akta, co wymaga od adwokata czasu na to, aby mógł się z tymi aktami zapoznać. Tym bardziej, jeśli sprawa już trafiła do sądu i będziemy potrzebowali kogoś, kto będzie mógł reprezentować nasze interesy.